1. Wstęp

Program MR FAKTURY PRO jest zaawansowanym programem do obsługi firmy związanej z wystawianiem dokumentów sprzedaży ( faktury ) i wszystkiego co jest z tym związane,  a także innych dokumentów np reklamacji, zamówień itp. Główną uwagę przy projektowaniu programu poświecono na to by obsługa programu była stosunkowo prosta nawet dla niedoświadczonego użytkownika. Istotnym czynnikiem jest także bezpieczeństwo danych. Dlatego program został oparty na stosunkowo niezawodnej bazie danych NexusDB wyposażonej w mechanizmy transakcji. Prostota i duże możliwości wydruków zapewnia system FastReport na bieżąco aktualizowany. Dzięki czemu użytkownik ma możliwość samodzielnego i łatwego modyfikowania wydruków. 

Pierwsza wersja programu powstała w roku 2000 i bazowała na programie MR_SKLEP. Była to wersja bezpłatna MR_FAKTURY przeznaczona dla systemu Windows Bardzo szybko powstała wersja komercyjna, która wkrótce została wzbogacona o gospodarkę magazynową. Od tego czasu program przeszedł duże zmiany - choć nie uległa zmianie filozofia działania. Każdy kto używał starszych wersji szybko przystosuje się do nowszych.

Program jest przeznaczony dla małych i średnich firm handlowych także tych prowadzących gospodarkę magazynową. Praktycznie nie posiada ograniczeń co do wielkości bazy danych.

Jako że programy MR FAKTURY START oraz MR FAKTURY są "obciętymi" wersjami programu  MR FAKTURY PRO to ten podręcznik jest przydatny dla użytkowników tamtych programów - choć nie wszystkie funkcje jakie występują w MR FAKTURY PRO dostępne są w tamtych programach. Są tez drobne różnice związane z tym iż program MR FAKTURY START nie ma obsługi użytkowników.

Wszelkie uwagi na temat podręcznika - dostrzeżone błędy itp proszę przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wymagania sprzętowe programu

  • System Windows XP, VISTA, Windows 7, Windows 8, 8.1 i Windows 10
  • Dzięki programowi Wine pogram także będzie pracował w systemach Linux oraz iMac
  • Procesor Pentium 200 MHz lub nowszy
  • Pamięć zgodnie z wielkością wymaganą przez Microsoft dla danego systemu
  • Minimum 50 MB wolnej przestrzeni na dysku.
  • Karta graficzna o rozdzielczości minimum 800 na 600

Jak widać wymagania nie są wygórowane i każdy przeciętny komputer a nawet i trochę starszy spełnia te wymagania.  Program został tak zaprojektowany żeby można było uruchamiać go z dysków przenośnych na różnych komputerach. Istnieje też wersja sieciowa programu. Jedna baza danych jest obsługiwana przez szereg komputerów za pomocą specjalnego programu serwera dodawanego do takiej wersji.

 

Producent :

MR_FLASH Mirosław Rogula

42-677 Czekanów

ul. Sadowa 9B

telefon 502 107 188

Zalecane jest choćby przeglądniecie niniejszego podręcznika ze względu na dużą ilość opcji, które są dostępne dopiero po włączeniu tak by nie przeszkadzać innym użytkownikom, którzy takowych nie potrzebują a co mogło by rozpraszać w codziennej pracy. Z doświadczenia piszącego ten podręcznik wynika też iż wielu użytkowników programu nie ma pojęcia często o funkcjach, które są w programie - a które przydały by się im w codziennej pracy.

Życzę miłej lektury.

               Mirosław Rogula