16 Uwagi końcowe

Wersja programu MR_FAKTURY_PRO jest wersją typu shareware. Czyli możemy zainstalować ją na komputerze i bezpłatnie korzystać z niej przez okres próbny - obecnie jest to 90 dni. Dotyczy to zarówno wersji sieciowej jak i wersji jednostanowiskowej. Do końca okresu próbnego użytkownik powinien zdecydować się na to czy chce wykupić licencję. W przypadku decyzji negatywnej należy skasować program dla wersji jednostanowiskowej. Dla wersji wielostanowiskowej należy wówczas odinstalować serwer. W przypadku kiedy nasza decyzja będzie pozytywna należy wykupić licencję i wpisać ją do programu gdyż w chwili końca okresu próbnego program przestanie pracować. Po wpisie licencji program będzie dalej pracować i żadne dane nie zostaną utracone.     

W przypadku wersji sieciowej instalator instaluje program serwera na komputerze, który przeznaczymy na funkcję serwera oraz dane. Dodatkowo instalujemy tzw końcówki na innych komputerach - komputer serwer też może pełnić funkcję końcówki. Końcówka sięga za pomocą programu serwera do danych. Program może także pracować poprzez internet choć zarówno program serwera jak i końcówki powinny być na komputerach o internecie z dużą szybkością i małymi startami. Należy mieć też zewnętrzny adres bądź zestawić połączenie typu VPN. Nie jest też obecnie wskazane wystawianie dużych dokumentów poprzez internet.

W przypadku zauważenia błędów w programie można zawsze zadzwonić na numer telefonu 502107188 lub wysłać maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.z opisem błędu. Dobrze jest jednak wcześniej sprawdzić czy nie ma nowszej wersji na stronie - bo być może że problem został już dawno rozwiązany. Nowe wersje programu są publikowane na stronie https://www.faktury-ok.pl/index.php/pobierz