Praca w Linux i iMac

Programy firmy MR_FLASH mogą pracować w systemach Linux oraz iMac na procesorach Intela dzięki darmowemu projektowi Wine (www.winehq.com) Praca w tych systemach jest identyczna jak w Windows po zainstalowaniu tych programów. Aby uruchomić program wystarczy kliknąć na odnośnik na pulpicie.

Biblioteka czasem jest instalowana razem z dystrybucją Linuxa - ale nie zawsze. Na stronie www.winehq.com/download/ znajdziemy pakiety dla poszczególnych dystrybucji Linuxa. Ale najprawdopodobniej nie będziemy musieli ich stamtąd ściągać. Pokażę na dystrybucji Ubuntu ( na innych pewnie jest podobnie ) jak zainstalować pakiet Wine oraz jak zainstalować program MR_FAKTURY_PRO.

W pierwszej kolejności musimy uruchomić Centrum Oprogramowania Ubuntu.

U góry w przeszukiwaniu wpisujemy wine i system sam znajdzie nam szukane przez nas oprogramowanie. Teraz wystarczy nacisnąć na przycisk Zainstaluj i rozpocznie się instalacja pakietu. Po zainstalowaniu pakietu Wine możemy wejść na strone www.faktury-ok.pl aby pobrać odpowiedni program.

Jednak nie wybieramy opcji otwarcia pliku opcję drugą - zapisu pliku na dysku.

Po pobraniu pliku na dysk musimy go uruchomić. Ale tu nie wystarczy jak w Windows dwukrotnie kliknąć na instalatora. Klikamy na plik prawym przyciskiem myszy i pokaże się nam :

Tu z menu musimy wybrać Otwórz za pomocą Wine Windows Progr... To uruchomi nam instalatora programu MR FAKTURY PRO

Jak widać instalator wygląda podobnie jak w środowisku Windows. Obowiązują te same reguły instalacji co w Windows. Po zainstalowaniu programu możemy go uruchomić klikając na odnośnik na pulpicie. Pokaże się nam

Jak widać program uruchomił się nam w systemie Linux bez problemu. Są użytkownicy, którzy na co dzień korzystają z tego systemu bez żadnych problemów.

Dla Systemu iMac sytuacja wygląda podobnie. Wystarczy też zainstalować bibliotekę Wine aby cieszyć się możliwością pracy z mr_faktury_pro na iMAc. Mogę polecić gotowy pakiet instalacyjny z http://winebottler.kronenberg.org/ Łatwo się go instaluje i został sprawdzony przy instalacji na komputerze z systemem OS X El Capitan. Tu mamy opisane Jak zainstalować program MR_FAKTURY_PRO na OSX El Capitan