Program do fakturowania darmowy

Jeśli szukasz jakiegoś darmowego programu do fakturowania warto przeczytać parę uwag na ten temat.

Oczywiście  ten darmowy-pobierz program tutaj jest do twojej dyspozycji - podobnie jak i inne programy tego typu ale przeczytaj proszę informację poniżej bo może dowiesz się czegoś więcej na ten temat - czy warto sięgać po takie programy w twoim przypadku.

Jeśli jesteś firmą która wystawia niewiele faktur miesięcznie nie mając przy tym jakiś wygórowanych oczekiwań od programu to MR FAKTURY 2013 jest na pewno dobrą propozycją dla Ciebie. Pozwala on na wystawienie do 500 dokumentów miesięcznie czyli dla niewielkiej firmy nie jest to ograniczenie. Posiada też możliwość śledzenia długów. Ma więc wszystkie podstawowe funkcje jakie mogą być tu wymagane.

Jeśli jednak startujesz z działalnością i szukasz darmowego programu musisz sobie odpowiedzieć na parę pytań. Czy działalność ta będzie długotrwała ? I czy będzie się ewentualnie rozwijać. Należy bowiem pamiętać iż większość darmowych programów albo posiada niewiele funkcji albo ma istotne ograniczenia w swoim działaniu. Do Ciebie należy więc ocena czy nie lepiej wydać niewielkie pieniądze na komercyjną wersję programu czy też to co prezentuje darmowy program nam wystarczy. 

Przy wyborze darmowego programu warto kierować się informacją czy istnieje komercyjna wersja programu do której można łatwo uaktualnić darmową wersję. Nigdy nie wiemy czy przypadkiem nasza działalność się nie rozrośnie na tyle że darmowa wersja stanie się niewystarczająca - a trud wprowadzenia do niej danych przepadłby w innym przypadku. Lepiej jest więc wybierać wersje darmowe posiadające komercyjne odpowiedniki ( tak jest w tym przypadku ) Wersję MR FAKTURY 2013 łatwo można uaktualnić do wersji MR_FAKTURY START lub MR FAKTURY PRO.

Jeśli mamy duże prawdopodobieństwo że nasza działalność się rozrośnie w miarę krótkim czasie to może warto skorzystać z wersji testowej programu MR FAKTURY PRO. Możemy korzystać z wszystkich funkcji programu przez okres 3 miesięcy i wtedy zdecydować czy nas stać na kupno tego w sumie niezbyt drogiego programu. To samo w przypadku kiedy nasza działalność ma określone ramy czasowe. Wówczas można skorzystać z wersji próbnej a po jej zakończeniu skasować program. Ten program w sumie na 3 miesiące jest programem darmowym.

Nie warto jednak sięgać po programy darmowe jeśli nasza działalność będzie trwała długo i mamy duże wymagania odnośnie takiego programu. Programy komercyjne zawierają na ogół większą ilość funkcji, które oszczędzają nam czas a często pozwalają na wykonanie pewnych analiz odnośnie np. sprzedawalności danego produktu czy usługi. Pozwala nam to czasem elastyczniej reagować na potrzeby rynku. 

Programy komercyjne na ogół zapewniają jakiś poziom obsługi w wypadku problemów. Jest do kogoś zadzwonić w przypadku awarii żeby można było uzyskać jakąś poradę. Każdy korzystający z takiego darmowego programu powinien odpowiedzieć sobie na pytanie czy oszczędność jaką zyska na darmowym programie w sumie mu się opłaci. Jeśli tak to warto zapoznać się z MR FAKTURY 2013 - jeśli nie to może z próbną wersją MR FAKTURY PRO