Eksport danych do programu księgowego firmy Insert

 

Program Export_insert służy do eksportu danych z programu MR_FAKTURY_PRO wersja 3.17 do programu księgowego firmy INSERT. Wersja z dnia 14.01.2022.

Program nie eksportuje znaczników GTU oraz znaczników księgowych dla faktur. Gdy jest taka konieczność należy się posłużyć plikiem JPK_VAT7.  

Dane z tego programu mogą także służyć do importu do programu Mała Księgowość Rzeczpospolitej a także innych programów księgowych, które obsługują format o rozszerzeniu epp. 

 

Po pobraniu program należy wgrać do katalogu gdzie zainstalowano program MR_FAKTURY_PRO. Na ogół jest to katalog c:\mr_faktury_pro. Należy pamiętać że dla wersji jednostanowiskowej w danej chwili może pracować tylko jedna wersja programu - czyli albo ten do eksportu albo program MR_FAKTURY_PRO.

 

Program ten jest darmowym dodatkiem do programu MR_FAKTURY_PRO.

Jeśli mamy zaznaczoną opcję "Jeśli jest NIP to daj jako wyróżnik" wówczas jako numer firmy przypisywany jest numer NIP a nie numer wewnętrzny brany z programu. Nie obowiązuje to jednak firm spoza Polski - im przypisywany jest zawsze numer wewnętrzny z programu.