Program do fakturowania

Jak zainstalować program MR_FAKTURY_PRO na OSX El Capitan

Program MR_FAKTURY_PRO można uruchomić na komputerach z systemem OSX w najnowszej odsłonie dzięki systemowi WINE. Jest to program na OSX, który umożliwia uruchamianie wielu aplikacji stworzonych specjalnie dla systemu Windows w systemie OSX. Jego zainstalowanie jest stosunkowo proste. Musimy jednak użyć specjalnie przygotowanej wersji Wine pod komputery z systemem OSX. Program WineBottler znajdziemy na stronie http://winebottler.kronenberg.org/  Tu musimy pobrać wersję pierwszą od góry gdyż wersja starsza 1.61 Stable nie jest kompatybilna z wersją El Capitan a ze starszą Maveric.  Po kliknięciu na wersję 1.8

 

 

Pokaże się nam obrazek :

Jest tam napisane że pokazują oni dodatkowe programy aby sponsorować program WineBottler. Po 5 sekundach należy tylko nacisnąć na Skip Ad (Pomiń reklamę)  w górnym prawym rogu przeglądarki i twój program zacznie się ładować automatycznie.

Tu właśnie mamy kliknąć na pole SKIP AD w prawym górnym rogu przeglądarki. I pokaże się na wtedy okienko :

Gdyby program nie zaczął się ładować automatycznie w ciągu 5 sekund to należy kliknąć na napis WineBottlerCombo_1.8-rc4.dmg U góry widzimy w przeglądarce czy program się ładuje. Uwaga jako że jest to wersja deweloperska w przyszłości może ona uzyskać status stabilnej i jej nazwa może być trochę inna.

Po załadowaniu programu - uruchamiamy go za pomocą kliknięcia. Po uruchomieniu pokaże się nam okienko :

Pokaże się nam okienko WineBottler Combo Gdzie w pliku Readme.rtf mamy opisaną procedurę instalacji. Jest ona banalnie prosta. Należy przesunąć na tym okienku Ikonkę z Wine i WineBottler do folderu Applications będącego w tym okienku i sprawa z instalacją będzie załatwiona.

Teraz przystąpimy do ściągnięcia instalki z programem MR_FAKTURY_PRO

Wchodzimy na stronę www.faktury-ok.pl i możemy tam kliknąć w wersję próbną 90 dniową - jest ona po prawej stronie ekranu. Ta wersja stanie się wersją pełną jak tylko wprowadzimy tam kody licencji. Wystarczy nacisnąć na przycisk pobierz i instalator programu zacznie nam się ściągać.

Teraz po jego uruchomieniu pokaże się nam okienko :

To okienko informuje nas że "Wine" jest aplikacją ściągniętą z Internetu I czy jesteśmy pewni że chcemy ją otworzyć. Teraz naciskamy na przycisk Open.

 

Tu nie zmieniamy nic w ustawieniach tylko przyciskamy przycisk Go  Instalator uruchomi się nam w katalogu wskazanym w tym okienku.

 

Na chwilę pokaże się nam okienko, które mówi o tworzeniu katalogu Wine Files itp. A potem pokaże się nam sam instalator programu MR_FAKTURY_PRO

Jako że instalacja programu jest tu identyczna jak w przypadku systemu Windows proszę o zobaczenie w razie jakiś wątpliwości jak ona tam wygląda. Program powinien się szybko zainstalować. Niestety musimy sami stworzyć sobie odnośnik na ekranie by szybko móc uruchamiać program bez jego szukania. Uruchamiamy zatem program Finder i szukamy pliku mr_faktury_pro.exe

Finder znajdzie nam szukany plik i teraz musimy stworzyć dla niego skrót. Prawym przyciskiem klikając na ten plik wybieramy z menu alias i program nam stworzy w tym samym katalogu plik o nazwie mr_faktury_pro.exe alias. Teraz wystarczy ten pliczek przesunąć na pulpit żebyśmy mogli zawsze uruchamiać program z pulpitu. Za pierwszym razem pokaże się nam przy uruchomieniu okienko

Jeśli nie zaznaczymy Don't show this dialog again (Nie pokazuj tego dialogu na nowo) i naciśniemy na Go to uruchomi się nam program MR_FAKTURY_PRO ale za następnym uruchomieniem pokaże się nam to okienko znowu. Jeśli zaznaczymy to na dolnym lewym rogu okienka to ten dialog już nam się nie pokaże i kliknięcie w Alias uruchomi nam program MR_FAKTURY_PRO. Możemy także skonwertować tę aplikację do prostej aplikacji OS X skojarzonej z Wine - ale nie jest to konieczne.