Program do fakturowania

Jak dodać nowe stanowisko w wersji sieciowej

Nasza firma się rozwija i chcemy dodać nowe stanowisko do naszej sieci. Oczywiście jeśli mamy licencję sieciową na na 3 stanowiska a mamy zainstalowane tylko dwa stanowiska to możemy bez problemu dodać następne stanowisko - albo za pomocą instalatora, lub ręczne kopiując katalog z programem gdzie zainstalowaliśmy końcówkę. Instalacja za pomocą instalatora jest dosyć prosta ale należy znać adres IP komputera, który pełni rolę serwera dla programu. Często łatwiejszą metodą jest po prostu skopiowanie katalogu gdzie zainstalowany jest program na inny komputer. Należy pamiętać że konieczne jest później poprawienie numeru kasy na nowej końcówce w pliku mr_faktury_pro.ini

Przykładowa zawartość takiego pliku może wyglądać tak

[siec]
10.0.0.4
[kasa]
2

W pierwszej linii mamy określenie że jest to wersja sieciowa i poniżej znajduje się adres serwera. Ten adres możemy odczytać także za pomocą instalatora wersji sieciowej. Po uruchomieniu instalatora na serwerze możemy go zobaczyć na winiecie instalatora. Po napisie [kasa] mamy poniżej jej numer. Jeśli mamy dwie końcówki to na nowym komputerze należy tam wstawić zamiast 2 - 3. Poprawić plik mr_faktury_pro.ini możemy dokonać za pomocą programu notatnik, który znajduje się w każdym komputerze z Windows.

Jeśli mamy wersję 3 stanowiska a chcemy dodać następną końcówkę to należy upewnić się czy mamy licencję na wersję 6-stanowiskową. Jeśli nie to należy wykupić sobie uaktualnienie do takiej wersji. Po wykupieniu takiego uaktualnienia wystarczy teraz wprowadzić licencję na jedną końcówkę. Następnie dodajemy nową końcówkę tak jak to opisano powyżej. Oczywiście jeśli posłużymy się drugą metodą kopiowania katalogu to nie musimy się przejmować wersją programu jaka jest zainstalowana. Jeśli chcemy posłużyć się instalatorem to musimy się upewnić czy wersja instalatora jest taka sama jak zainstalowanego programu. Jeśli wersją instalatora jaką posiadamy jest nowsza to należy najpierw uaktualnić bazę danych znajdującą się na serwerze za pomocą instalatora a dopiero potem końcówki.