Baner

MR FAKTURY 2022 Informacje

Program MR FAKTURY 2022 jest darmową wersją programu do wstawiania faktur. Przy projektowaniu programu szczególną uwagę zwrócono na to by był jak najbardziej prosty w użyciu, dzięki czemu mogą go używać osoby mające niewielkie doświadczenie pracy z komputerami.

Może być on także wykorzystywany przez rolników indywidualnych do wystawiania faktur RR - można tez wystawić w nim faktury skupu. Program ma możliwość wystawiania paragonów - ale nie obsługuje drukarek fiskalnych.

Generalnie jest to mocno uproszczona wersja programu MR FAKTURY START przeznaczona dla osób i firm wchodzących na rynek biznesu lub firm, które nie mają zbyt wielu wymagań, jeśli chodzi o program i wystawiają nie więcej niż 500 faktur w ciągu miesiąca.

Mimo iż program jest darmowy to posiada szereg ciekawych opcji. Między innymi możliwość zdefiniowania cennika i przypisania mu cen towarów. Ilość towarów czy usług jest ograniczona praktycznie ilością wolnego miejsca na dysku. Istnieje możliwość śledzenia długów i spłat faktur. 

W razie, gdyby te możliwości jakie daje program okazałyby się za małe zawsze można uaktualnić program do wersji płatnej - MR FAKTURY START lub MR_FAKTURY PRO

Program obsługuje się podobnie jak programy płatne. Wykorzystuje on tę samą bazę danych NexusDB a także można go uruchamiać z Pendrive'a. 

Najważniejsze cechy programu:

 1. Wystawianie faktur
 2. Wystawianie paragonów
 3. Ewidencja faktur i możliwość drukowania zestawień
 4. Możliwość eksportu faktur do formatu JPK_FA(4) 
 5. Wystawianie faktur proforma
 6. Wystawianie faktur RR
 7. Wystawianie faktur skupu
 8. Zamiana paragonu na fakturę
 9. Wystawianie zamówień własnych do firm
 10. Wystawianie korekt do faktur i paragonów
 11. Ewidencja faktur korekcyjnych i wydruk ewidencji
 12. Automatyczne lub ręczne numerowanie dokumentów z możliwością definiowania własnych formatów
 13. Możliwość śledzenia długów i spłat
 14. Historia spłat poszczególnych faktur
 15. Stan zadłużenia firm
 16. Ewidencja KP
 17. Stan kasy
 18. Łatwa praca z klawiaturą - co ułatwia pracę w sklepie.
 19. Możliwość uruchamiania programu z Pendrive'a.

Uwaga!!! Jednym z istotnych ograniczeń jest możliwość wystawienia tylko do 500 faktur w ciągu miesiąca.

Program nie ma ograniczeń czasowych. Będzie pracował w systemach Windows Vista, Windows 7, 8 i 10, 11 a także po zainstalowaniu programu Wine w systemach Linux i iMac