Baner

Eksport danych do programu księgowego firmy Insert

 

Program Export_insert służy do eksportu danych z programu MR_FAKTURY_PRO wersja 3.20 do programu księgowego firmy INSERT. Wersja z dnia 15.07.2023.

Program pracuje pod systemami Windows Vista, 7, 8, 10 i 11.

Program eksportuje znaczniki GTU oraz znaczniki księgowe dla faktur tylko wtedy, gdy zaznaczona jest opcja "Dodaj znaczniki JPK VAT". 

Zmieniono zachowanie programu. Obecnie zaznacza on faktury oznaczone jako FP (Faktura do paragonu fiskalnego) jako fiskalne w pliku epp. Ułatwia to identyfikację takich faktur. 

Dane z tego programu mogą także służyć do importu do programu Mała Księgowość Rzeczpospolitej a także innych programów księgowych, które obsługują format o rozszerzeniu epp. 

 

Po pobraniu program należy wgrać do katalogu, gdzie zainstalowano program MR_FAKTURY_PRO. Na ogół jest to katalog c:\mr_faktury_pro. Należy pamiętać, że dla wersji jednostanowiskowej w danej chwili może pracować tylko jedna wersja programu - czyli albo ten do eksportu albo program MR_FAKTURY_PRO.

 

Program ten jest darmowym dodatkiem do programu MR_FAKTURY_PRO.

Jeśli mamy zaznaczoną opcję "Jeśli jest NIP to daj jako wyróżnik" wówczas jako numer firmy przypisywany jest numer NIP a nie numer wewnętrzny brany z programu. Nie obowiązuje to jednak firm spoza Polski - im przypisywany jest zawsze numer wewnętrzny z programu.