Baner
Nieoficjalna strona sympatyka chatki

Chatka Studencka Pietraszonka

 

 

STUDENCKIE SCHRONISKO TURYSTYCZNE

Istebna 244 

Oficjalna strona chatki https://www.akt.gliwice.pl/wp/chatka-akt/

Właścicielem chatki jest Politechnika Śląska w Gliwicach - opiekunem Akademicki Klub Turystyczny WATRA

 

 

Zobacz archiwalne zdjęcia Pietraszonka 

 

 

 

 

O Firmie

Firma MR_FLASH została założona w 1992 roku w Gliwicach. Obecnie siedziba firmy mieści się w Czekanowie k. Gliwic. W roku 1995 powstał pierwszy program do obsługi firm MR_SKLEP program pracował w systemie DOS oraz w sieciach Novell. W roku 2000 powstał program MR_FAKTURY, który był rozpowszechniany w wersji darmowej. Program powstał na bazie programu MR_SKLEP jednak był całkowicie zaprojektowany do pracy z Windows. Na bazie tego programu powstała wersja płatna MR FAKTURY PRO oraz cała gama programów współpracujących z tym programem. 

Programy naszej firmy pracują w wielu małych i średnich firmach. Dzięki zastosowaniu wersji sieciowej programu jest możliwa praca na wielu stanowiskach. Z powodzeniem program został wdrożony w firmie >ROGULA< F.H. z Głubczyc, gdzie była instalacja sieciowa korzystająca z 10 stanowisk. Program wdrażany jest w różnych rodzajach działalności - głównym celem jest zapewnienie maksymalnie prostego narzędzia do spełniania wielu różnych funkcji bez komplikowania użycia przez użytkownika.

Wdrażanie programów w różnych firmach wymagało czasem dopisania dodatkowych funkcjonalności, np. odczytu ze specjalizowanego urządzenia czy odbiór danych zamówienia ze strony. Za stosunkowo niewielkie kwoty użytkownicy otrzymali dodatkowe funkcje, które często mogły kosztować wielokrotnie więcej, gdyby korzystać z specjalistycznych programów.

Dotychczas sprzedano około 2595 licencji na MR_FAKTURY_PRO kilkaset licencji na MR_FAKTURY_START.

Czym charakteryzują się programy do fakturowania dla małych przedsiębiorstw?

Od 2018 roku nie tylko duże przedsiębiorstwa, ale również mikrofirmy mają obowiązek generowania JPK, czyli Jednolitego Pliku Kontrolnego. Dokument ten co miesiąc musi trafiać do Urzędu Skarbowego i stanowi podsumowanie danych finansowo-ksiągowych prowadzonej działalności gospodarczej. Jego generowanie i kontrolowanie wydatków i przychodów niewielkiej firmy z pewnością ułatwi dobry program do fakturowania.

Program do fakturowania nie musi być drogi

Dla wielu osób, zastanawiających się jaki program do fakturowania dla małej firmy będzie odpowiedni, zaopatrzenie przedsiębiorstwa w dobre oprogramowanie kojarzy się z bardzo dużym kosztem. Nie jest to jednak prawda – na rynku jest wiele ciekawych ofert skierowanych do małych i mikrofirm, pozwalających na sprawne prowadzenie księgowości. Już za niewielką opłatą można zakupić profesjonalne oprogramowanie, które w znaczny sposób ułatwi kierowanie działalnością gospodarczą. Jedynym limitem, z którym można spotkać się w takich aplikacjach, jest ograniczona ilość wystawionych w miesiącu faktur. Może być ich 500 bądź inna, określona liczba. Warto na to zwrócić uwagę podczas wybierania systemu wspomagającego działania księgowe.

Podstawowe funkcje i jednoosobowa obsługa

mężczyzna przy komputerze

Niższa cena wcale nie oznacza, że korzystanie z oprogramowania jest niewygodne czy nieopłacalne. Dobry program dostarcza bowiem wszelkich niezbędnych funkcji, które są wystarczające do wygodnego prowadzenia księgowości. Z ich pomocą można nie tylko wystawiać faktury, ale także paragony, faktury proforma czy inne dokumenty. Dodatkowo osoba odpowiedzialna za rozliczenia może przez system wprowadzać korekty materiałów, wystawiać zamówienia oraz prowadzić ewidencję księgową. Nie są to jednak jedyne możliwości. Już inwestując niewielkie środki przedsiębiorstwo może uzyskać dostęp do funkcji, które pozwalają między innymi na stałą kontrolę płatności, formatowanie ręczne wygenerowanych dokumentów oraz ich numerowanie. Każda z tych możliwości przyczynia się do ułatwienia pracy i w znacznym stopniu usprawnia współpracę przedsiębiorstwa z otoczeniem.

W niewielkich firmach podobnie jak w wielkich przedsiębiorstwach, prowadzenie klarownej księgowości jest niezwykle istotne. Dysponowanie odpowiedniej jakości systemem w znaczny sposób wpływa na sprawność i rzetelność prowadzonych działań. Pozwala także na minimalizację ryzyka popełnienia błędów. Jest to bardzo istotne z punktu widzenia przedsiębiorcy, który ma obowiązek prowadzenia księgowości zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.

Jaki program do faktur sprawdzi się w magazynie?

Bardzo specyficzną grupą przedsiębiorstw są magazyny i sklepy, w których konieczna jest nie tylko możliwość sprawnego rozliczania świadczonych usług i wydawanych towarów, ale także stała kontrola stanów magazynowych. Jeszcze do niedawna do elektronicznej obsługi tych dwóch sektorów działalności firmy niezbędne były odrębne programy komputerowe. Dzisiaj wielu producentów specjalistycznego oprogramowania udostępnia jednak systemy, które są w stanie kompleksowo pomóc w obsłudze klientów.

Możliwości zaawansowanych programów do fakturowania

Ilość funkcji w nowoczesnych, kompleksowych oprogramowanych jest bardzo duża. Nie tylko pozwalają one na wystawianie faktur, ale także na wygenerowanie i śledzenie płatności, listy dłużników oraz naliczanie odsetek wynikających ze zwłoki. Dzięki temu właściciel jest w stanie na bieżąco monitorować przychody i rozchody przedsiębiorstwa i sprawować większą kontrolę nad finansami. Oprócz weryfikacji płatności system ułatwia także śledzenie stanów magazynowych, rozchód towarów oraz generowanie remanentu aktualnego w danym dniu. Dzisiaj, ze względu na przepisy prawne, istotną funkcją dla użytkowników jest możliwość kodowania danych kontrahentów. RODO wymusza na przedsiębiorstwach podjęcie wielu działań w tym zakresie, przez co rozszerzenie systemu o taki moduł jest bardzo pożądane.

Kompleksowy program do rozliczeń

magazyn

Dobre programy wyróżniają się bardzo intuicyjną obsługą. Cecha ta jest niezwykle ważna, ponieważ każdy przedsiębiorca chce jak najmniej czasu poświęcać na wykonywanie rozliczeń i kontrolowanie asortymentu swojej firmy. Oprogramowania łączące w sobie możliwości, jakie dają aplikacje do fakturowania i kontrolowania gospodarki magazynowej, zwykle pozwalają na generowanie dokumentów w takiej formie, jaka będzie najbardziej atrakcyjna dla przedsiębiorcy. Możliwość dodania logotypu, zmiana kolorów czy nadanie innych, indywidualnych cech dokumentów z pewnością pomoże w budowaniu marki. Dlatego, jeśli wciąż zastanawiamy się, jaki program do faktur sprawdzi się w magazynie, warto zdecydować się na taki, który nie tylko jest dostępny w dobrej cenie, ale również daje nam możliwość sprawnej kontroli wydatków i ilości towaru.

Bardzo dobrym rozwiązaniem wprowadzanym przez deweloperów jest możliwość regularnej aktualizacji nowoczesnego oprogramowania. Kilka faktów decyduje o tym, że takie działanie jest istotne, jednak najważniejszym z nich jest cykliczna zmiana aktów prawnych określających zasady wystawiania faktur oraz rozliczania firm. Dlatego warto zapytać udzielającego nam licencji producenta, czy w cenie przewidziane są uaktualnienia.

Podkategorie